Становлення сучасної школи актуалізує проблему особистості вчителя, зокрема, його педагогічної діяльності. Адже саме від нього – його духовного багатства, кваліфікації, майстерності залежить подальший розвиток  суспільства. На нинішньому етапі розвитку суспільства сучасному вчителеві вкрай важливо вивчати, узагальнювати, критично переосмислювати і творчо використовувати найкращі здобутки педагогічної спадщини минулого. У цьому контексті особливої актуальності набуває теоретико – педагогічна спадщина видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, людини, яка поєднувала в собі такі непоєднувані на перший погляд якості, як член-кореспондент Академії педагогічних наук і сільський учитель, обдарований вихователь-практик і майстер педагогічної публіцистики, людина, яка свої ідеї втілювала в життя.

З нагоди цього свята у ЗОШ І – ІІІ ступенів №5 пройшли такі заходи. 

Методичне об’єднання учителів початкових класів провело віртуальну подорож на тему «Літературна спадщина гуманіста, мислителя та педагога Василя Сухомлинського». А також медіа – анонс «Творчість як мірило життя В. Сухомлинського»

Методичне об’єднання  учителів гуманітарного циклу провели круглий стіл “Школа радості. Створення ситуації успіху”

Методичне об’єднання природничо – математичного циклу  та прикладних дисциплін створили “Інтернет – платформу педагогічних читань «До 100 – річчя від дня народження В. О. Сухомлинського»

05.10.2018р. відбулася нарада при директорі, де виступили ЗДНВР Шеїн Ю. Л. з інтерактивною міні – лекцією “Сухомлинський – новатор”. Юлія Леонідівна презентувала відеоролик на цю тему, який вона сама створила. https://www.youtube.com/watch?v=_CBfIwud2PMhttps://www.youtube.com/watch?v=_CBfIwud2PM                    ЗДВР Головко А. В. провела  методичний міст з елементами тренінгу для вчителів з теми  «Серце віддаю дітям» (присвячений пам‘яті В. О. Сухомлинського). 


Бібліотекар школи Наумова О. В. підготувала виставку про життя і творчість В. О. Сухомлинського.

Учитель початкових класів Ронжина Л. І. написала і прочитала вірш – послання “З Сухомлинським по життю”