Протягом 14.12.2020 р. – 18.12.2020 р. у Лиманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 учителем інформатики Шепотько М.В. проводився Тиждень інформатики для учнів 5-11 класів.

Позакласна робота з інформатики є невід’ємною частиною всієї навчально-виховної роботи в школі. Вона поглиблює знання, залучає до вивчення предмета учнів початкової і середньої школи, сприяє розвитку їх інтелекту, розширює світогляд.

Актуальність проведення «Тижня інформатики» полягає в тому, що даний захід вдало поєднує ігрові і навчальні моменти, показує значущість і роль інформатики в сучасному динамічному суспільстві, сприяє розвитку пізнавальної активності, творчих здібностей, кмітливості, винахідливості.

Метою проведення тижня інформатики було поглиблення й розширення знань з інформатики; підвищення інтересу учнів до предмету; формування пізнавальної активності, розширення кругозору учнів; формування креативних комунікативних умінь школярів; розвиток особистісних якостей та інтелектуальних здібностей учнів; систематизація урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечують підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяють розкриттю внутрішнього потенціалу учнів.

Реалізація плану проведення тижня інформатики

Понеділок 14.12.2020

Оформлено інформаційний куточок школи та оголошено про початок тижня інформатики у школі.

Проведено конкурс малюнків «Мій друг – ПК» для учнів 5-6 класів. А учні 9 класу мали змогу показати свої знання з 3D-графіки.

В кабінеті інформатики учні 5-11 класів дізналися цікавинки з інформатики на сторінках інформаційного журналу «У світі цікавої інформатики».

В 5-А та 5-Б класів проведено урок-подорож «Безпечне користування Інтернетом». Не можна було не згадати про небезпеку, яка поширюється в Інтернет-просторі, тому під час уроку учні ознайомилися із загрозами які їх чекають. У ході дружньої бесіди учні самостійно сформулювали правила поведінки в Інтернеті та розробили алгоритм поведінки під час виникнення небезпечних ситуацій.

Вівторок 15.12.2020

15 грудня учні 8-11 класів приєдналися до всесвітнього уроку з програмування «Година коду».

Що таке Година коду?

«Година коду» – це освітній проект, мета якого – продемонструвати, що навчитися основам програмування може кожен, незалежно від віку, соціального статусу або знань.

Метою проекту є залучення десятків мільйонів учнів по всьому світу до занять з програмування.

Година коду є одногодинним вступом до інформатики, призначеним для демістифікації програмування, а також демонстрації того, що кожен може опанувати його основи і залучення учасників до сфери інформатики. Година коду відбувається щороку в рамках тижня інформатики, але Годину коду можна проводити протягом року.

Тиждень інформатики проходить щороку на честь дня народження піонера комп’ютерних наук Адмірала Грейс Мюрей Хоппер (9 грудня 1906 року).

Учні 8-11 класів виконували завдання з програмування, керуючи улюбленими героями Алексом та Стівом популярної гри Minecraft.

По завершенню завдання учні отримали сертифікати учасників.

Середа 16.12.2020

Учні 10-11 класів долучилися до перегляду відеоролика «Кібербулінг та інші загрози для дітей в Інтернеті» піл час години спілкування на тему кібербулінгу. Ще на початку спілкування учні створили асоціативну квітку та підішли до головної теми уроку.

Четвер 17.12.2020

Протягом всього тижня учні всієї школи мали можливість розгадувати ребуси з інформаційного куточка та записувати відповіді до відповідної таблиці.

Пятниця 18.12.2020

Проведено змагання  «Інформаційний квест» між учнями 6 класу. Під час змагання команди зі своїми капітанами продемонстрували знання предмету та показали свою обізнаність.

Учні 8 класу презентували колективні проекти до конкурсу відео кліпів. Учасники створили відео кліпи тривалістю до 5 хвилин на задану тему та за підготовленим сценарієм. Учні продемонстрували навики зйомки, монтажу відео, накладення озвучування та вставляння відео ефектів. Голосуванням визначено переможців.

Були зібрані всі малюнки, розмальовки, кросворди та інші виконані завдання з усіх класів.

Підведення підсумків

В п’ятницю, тобто наприкінці тижня інформатики, підводилися підсумки всіх конкурсів, вікторин та інших заходів. Біло створено грамоти та дипломи для всіх класів та для окремих найактивніших учнів, що дуже полюбляють інформатику. Вже у понеділок всі учасники отримали свої нагороди.

Назва конкурсу Клас Прізвище, імя переможця
Конкурс малюнків «Мій друг – ПК» 6 Потапов О.
Конкурс 3D-графіки 9 Зозуля О.
Конкурс «Розгадай ребус» 6 Наумов В.
Конкурс відеокліпів 8 Творча група:

Вітушко М.,

Полупан Є.,

Запара О.

Змагння «Інформаційний квест» 6 Команда «Піксель», капітан команди

Потапов О.