Пробне ЗНО 2021

Як зареєструватися на пробне ЗНО?

Вартість пробного ЗНО

Анонс пробного ЗНО

Особливості ДПА та ЗНО у 2021 р.

Особливості ЗНО-2021 з математики

Особливості ЗНО-2021 з української мови та з української мови і літератури

ЗНО-2021 Вершини досяжні!

Основні нормативні документи

 •    Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 р. № 25, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 р. за № 118/29986.
 •       Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 № 945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».
 •       Календарний план підготовки та проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 30.09.2020 № 1210)

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО ЗНО?

ЗНО потрібне для отримання:

                    результату (за шкалою 100-200 балів) для  вступу   до закладів вищої

та фахової передвищої освіти

                    оцінки (за шкалою 1-12 балів) із державної підсумкової атестації (ДПА) за курс повної загальної

середньої освіти

УЧАСНИКИ ЗНО:

Особи, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти і мають отримати оцінки з ДПА (особи, які проходять ДПА у формі  ЗНО).Випускники минулих років (особи, які вже отримали повну загальну середню освіту в попередні роки).

 

Предмети ЗНО-2021     

 

ЗНО у 2021 році буде проведено з 12 навчальних предметів:

        українська мова

        українська мова і література;

        історія України;

        математика;

        біологія;

        географія;

        фізика;

        хімія;

        англійська мова;

                                               

 

МОВА ТЕСТІВ

За запитом  учасників, завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та  хімії буде перекладено кримськотатарською,  молдовською, польською,  російською,  румунською й угорською мовами.

ПРОГРАМИ ЗНО

Зміст сертифікаційних  робіт відповідатиме програмам  ЗНО, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, від 20 грудня 2018 року № 1426, від 04 грудня 2019 № 1513

Можлива кількість тестувань для учасників

Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів

ТЕРМІНИ РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО-2021 РЕЄСТРАЦІЯ НА  ЗНО-2021

РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО-2021 триватиме з 01.02.2021 до 05.03.2021                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Керівники закладів освіти зможуть подати документи учнів (слухачів, студентів), які проходитимуть ДПА у формі ЗНО, до 01.03.2021

Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації  учасників ЗНО-2020  не передбачено. Тож   змінювати реєстраційні дані  можна буде  тільки до 05.03 2021

Де взяти інформацію щодо предметів ЗНО, які потрібно скласти на конкурсний відбір для вступу до закладу вищої або фахової передвищої освіти?

Перелік  конкурсних предметів, творчих заліків та творчих конкурсів для вступу на навчання для  здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на відкриті,  фіксовані  та небюджетні конкурсні пропозиції на  основі  повної загальної   середньої освіти визначено в додатку 4   УМОВ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ 

      Сертифікат та інформаційна сторінка

Сертифікат є обов’язковим документом для допуску в пункти проведення ЗНО, у ньому проставляють відмітки про проходження тестувань. Також Сертифікат містить номер та PINкод, які потрібні для входу до інформаційної сторінки** учасника ЗНО.

**За фактом реєстрації для кожного учасника ЗНО на сайті УЦОЯО створюється інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюватиметься за номером Сертифіката та PIN-кодом, зазначеним у ньому.          

ОСОБЛИВОСТІ ДЕЯКИХ  СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ  та  ДПА/ЗНО

 

Особливості ЗНО з української мови та української мови і літератури

У 2021 році з переліку навчальних предметів зовнішнього незалежного оцінювання виокремлюють:

1)    українську мову (УМ);

2) українську мову і літературу (УМЛ).


Особи, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, під час реєстрації на ЗНО матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час зовнішнього оцінювання: сертифікаційну роботу з української мови або сертифікаційну роботу з української мови і літератури*.Особи, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, під час реєстрації на ЗНО матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час 

* УМОВАМИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В 2021 РОЦІ передбачено, що для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови

Особливості сертифікаційних робіт з математики


ДПА (У ФОРМІ ЗНО) З МАТЕМАТИКИ для осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ, а   ЗНО З МАТЕМАТИКИ НЕ  Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ (якщо не є конкурсним предметом для вступу). Тому сертифікаційну роботу з математики розділено на два тестових зошити:

 • зошит із завданнями рівня стандарту – для осіб, які проходять ДПА у формі ЗНО, вивчають математику на рівні стандарту і бажають отримати лише результат ДПА;
 • зошит, де до завдань рівня стандарту додані завдання профільного рівня – для тих, хто вивчає математику на профільному рівні та/або бажає отримати результат ЗНО для вступу до закладу вищої освіти.

Реєстрація на ЗНО та математика

Особи, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО, мають ОБОВ’ЯЗКОВО обрати математику для проходження ДПА у формі зовнішнього оцінювання. ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ДПА З МАТЕМАТИКИ є два види сертифікаційної роботи, які відрізнятимуться за рівнем складності. Рівень складності сертифікаційної роботи з математики обиратиметься під час реєстрації на ЗНО та залежатиме від рівня, на якому особа вивчала математику в закладі освіти та/або від її бажання вступати до закладу вищої освіти (де математика є конкурсним предметом).

Випускники минулих років, мають обрати математику для складання ЗНО, якщо цей предмет потрібен їм для вступу до закладу вищої освіти. Оскільки ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ЗНО З МАТЕМАТИКИ запропоновано лише один вид тестового зошита (сертифікаційна робота з математики), таким особам, під час реєстрації, не потрібно обирати між двома видами сертифікаційних робіт.

Особливості ЗНО з іноземної мови        

Здобувачі освіти, яким результат ЗНО з іноземної мови має зараховуватися як оцінка з ДПА, отримують його  за результатами виконання завдань:

рівня стандарту, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту;

рівня стандарту та профільного рівня, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на профільному рівні.

Звільнення від проходження ДПА у формі ЗНО 

ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ МОЖУТЬ БУТИ ЗВІЛЬНЕНІ ВІД ЗНО ТА ПРОЙТИ ДПА В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ, ЯКЩО ВОНИ*:

–            мають захворювання або патологічний стан, зазначений у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року N 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за N 1707/29837 (за умови подання до закладу освіти одного з документів або копії документів, зазначених у підпункті 1 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року N 1027/900 “Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за N 1707/29837), та не реєструвалися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів);

–            за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти отримали відмову в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов (за умови подання до закладу освіти копії медичного висновку за формою первинної облікової документації N 086-3/о “Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання”, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року N 1027/900, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за N 1707/29837, та відповідного витягу із протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти).

Строки атестації таких здобувачів освіти в закладі освіти визначаються наказом керівника закладу освіти.

Особам цих категорій, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, за їх заявою може бути одноразово перенесено атестацію на наступний рік з унесенням відповідних змін до індивідуального навчального плану.

*Витяг з Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1369 “Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації”

Результати ЗНО

Результати з   ПЕВНОГО  НАВЧАЛЬНОГО   ПРЕДМЕТА визначаються за:

 •         РЕЙТИНГОВОЮ ШКАЛОЮ 100-200 БАЛІВ – для усіх учасників ЗНО, які подолали поріг «склав / не склав»;
 •         КРИТЕРІАЛЬНОЮ ШКАЛОЮ 1-12 БАЛІВ – для осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 2021 році та обрали цей навчальний предмет для проходження ДПА у формі ЗНО (поріг «склав / не склав» не встановлюється).

Для визначення результатів ЗНО-2021 у шкалі 100-200 балів: з кожного  предмета буде встановлено «ПОРОГОВИЙ БАЛ» (кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт).

Засідання з визначення порогового  бала транслюється онлайн:

 •        хімія – до 03.06.2021;
 •        іноземні мови – до 17.06.2021;
 •        математика, фізика – до 18.06.2021;
 •        українська мова, українська мова і література, історія України, біологія – до 24.06.2021;
 •        географія – до 29.06.2021.
 • Результат ЗНО відсутній – «не склав».  Не може бути використаний для вступу до ЗВО
 • Результат ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів. Використовується для вступу до ЗВО.
 • Результат ДПА від 1 до 12 балів.  Використовується для отримання документа про повну загальну середню освіту. Для вступу до ЗВО не використовується

 

Особи, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти і мають отримати оцінки з ДПА, матимуть два результати:

 •           оцінки з ДПА у критеріальній шкалі 1-12 балів (проставляються у свідоцтві про повну загальну середню освіту);
 •           бали в рейтинговій шкалі 100-200 балів із предметів


Календар отримання результатів ЗНО-2021ЗНО, з яких подолано поріг «склав / не склав» (використовуються для вступу до ЗВО).

Інформаційні  картки з результатами ЗНО розміщуються на інформаційних сторінках  учасників зовнішнього оцінювання не пізніше наступного робочого дня після офіційного оголошення результатів останнього тестування основної сесії ЗНО.

 

УКРАЇНА

Лиманська міська рада

Управління освіти, молоді та спорту

Лиманська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №5

Н А К А З

                  від  05.10.2020 р.                                                                                                                                                             №174

 

Про підготовку до проведення у 2021 році

зовнішнього незалежного оцінювання

результатів навчання, здобутих на основі

повної загальної середньої освіти

 

     Відповідно до  Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти І науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986 (зі змінами),   наказу Міністерства освіти і науки України від 09 липня 2019 року № 945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, отриманих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Мінюсті України 01 серпня 2019 року за № 850\3382, наказу Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року за № 1210 «Про підготовку до проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, отриманих на основі повної загальної середньої освіти», та з метою підготовки до організованого проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, отриманих на основі повної загальної середньої освіти у закладах освіти м. Лиман

 

    Н А К А З У Ю:

 1. Заступнику директора з НВР Пендюх С.В. довести до здобувачів освіти 2021 року, педагогічних колективів та батьків наступну інформацію, у т.ч. через сайти ЗЗСО:

1.1. Перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти: українська мова, українська мова і література, математика, історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова.

1.2.  Календарний план підготовки і проведення ЗНО – 2021, а саме:

1.2.1. Формування та відправлення до РЦОЯО комплектів реєстраційних     документів учнів, які проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання,  здійснюватиметься  з  01.02.2021 р.  по 01.03.2021 р. Унесення змін до реєстраційних даних до 05.03 2021 року.

 1.2.2. Розміщення на інформаційних сторінках учасників ЗНО запрошень – перепусток для участі у ЗНО до 30.04.2021 року.

1.2.3. Подання реєстраційних документів для участі у додатковій сесії ЗНО (за особливих умов, п.21 Календарного плану) 06.05 – 18.05.2021 року.

1.2.4. Проведення зовнішнього незалежного оцінювання з 21 травня по 16 липня 2021 року, а саме:

     хімія                                                          21.05. 2021 р.

     німецька мова, французька мова           24.05.2021 р.

      англійська мова                                       25.05.2021 р.

      математика                                              28.05.2021 р.

      українська мова                                       01.06.2021 р.

     українська мова та література                01.06.2021 р.

      історія України                                         04.06.2021 р.   

      фізика                                                      07.06.2021 р.

      біологія                                                   10.06.2021 р.

      географія                                                15.06.2021 р.

 1.2.5. Проведення додаткової сесії ЗНО 29.06-16.07.2021 (за окремим графіком).

 1.3. Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання буде мати право скласти тес ти не більш як із п’яти навчальних предметів із Переліку (п. 1.1.)

 1.4. Результати зовнішнього оцінювання за критеріальною шкалою 1-12 балів із чотирьох навчальних предметів зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів закладів загальної середньої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

    1-української мови ( сертифікаційна робота з української мови містить лише завдання з української мови, а саме 39 завдань закритих форм з вибором відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді)

 або  української мови і літератури (сертифікаційна робота з української мови та літератури містить 39 завдань закритих форм з вибором відповіді або на встановлення відповідності  та 1+3 завдань відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді,  а також 24 завдання з української літератури).

Спільними для обох варіантів сертифікаційних робіт є 39 завдань закритих форм та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої відповіді з української мови. Результати виконання цих завдань будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації з української мови.

Для прийому до закладів вищої освіти зараховуватимуться результати виконання  або всіх завдань сертифікаційної роботи з української мови, або всіх завдань сертифікаційної роботи з української мови та літератури.

У кожному конкретному випадку вибір учасника того чи іншого варіанта сертифікаційної роботи для виконання під час ЗНО залежатиме від того, на яку спеціальність здобувач освіти планує вступати до закладу вищої освіти. Перелік спеціальностей, для вступу на які необхідним буде виконання того чи іншого варіанта сертифікаційної роботи, буде визначено в «Умовах прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2021 році».

Найприкметнішою рисою обох сертифікаційних робіт є помітна переорієнтація на оцінювання компетентностей – мовленнєвої та літературної. Значна кількість закритих тестових завдань з української мови стали контекстними. З української літератури включені завдання до незнайомого художнього тексту. Додаткову інформацію про подібні завдання УЦОЯО оприлюднить упродовж року.

  У травні 2019 року Кабмін ухвалив нову редакцію (активне) Українського правопису. Відповідно до наказу МОНУ від 29.07.2019 року № 1033 у завданнях ЗНО протягом п’яти років у завданнях ЗНО будуть використовуватися норми Українського правопису, які не зазнали змін.  УЦОЯО протягом п’яти років не вважатиме помилковим написання слів згідно з нормами попередньої редакції правопису (екзаменатори позначатимуть написання слів, що не відповідають чинному правопису, однак не будуть їх враховувати).

   2-математики (за рівнем навчання) обов’язково. Зміст  сертифікаційної роботи з математики визначатиметься Програмою (посилання активне) ЗНО результатів навчання з математики, затвердженою Міносвіти України. Для проведення ДПА з математики у 2021 році буде розроблено два варіанти сертифікаційних робіт:

завдання рівня стандарту. (посилання активне) для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту і не потребують визначення результатів ЗНО з математики за рейтинговою шкалою 100-200 балів, отримають тільки оцінку за шкалою 1-12 балів за виконання завдань сертифікаційної роботи рівня стандарту. Тестовий зошит включає 28 завдань різних форм, час виконання -150 хвилин.

  завдання рівня стандарту та профільного рівня Тестовий зошит включає 34 завдання різних форм, час виконання -210 хвилин. Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть усі завдання сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня, а як оцінка ДПА буде зараховано результат за виконання завдань 1-26, 30, 31. Такі учасники отримають результати за шкалою 1-12 балів (ДПА рівня стандарту) і 100-200 балів за рейтинговою шкалою ЗНО. Випускники, які вивчали математику на профільному рівні, за виконання усіх завдань сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня отримають оцінку за шкалою 1- 12 балів і 100-200 балів за рейтинговою шкалою ЗНО.

  3- історії України (субтест період XX – початок XXI століття) або іноземної мови (за рівнем навчання)  – за вибором здобувача освіти.

Зміст  сертифікаційної роботи з історії України визначено  Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2021 року (посилання активне).

 Здобувачі освіти, яким результат зовнішнього оцінювання з  іноземної мови має зараховуватися як оцінка за ДПА, отримують її за результатами виконання завдань: рівня стандарту, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту; рівня стандарту та профільного рівня, якщо вивчали  предмет на профільному рівні.

Зміст сертифікаційної роботи з англійської мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови 2021 року (посилання активне).

  4- одного з навчальних предметів, зазначених у Переліку – за вибором здобувача освіти.  Зміст сертифікаційних робіт визначено відповідними програмами (активні):

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з біології 2021 року

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з географії 2021 року

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з фізики 2021 року

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з хімії 2021 року.

 1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою. 

 

                                    Директор школи                                                                           І. В. Шепілова

 

 

                                                                                         

 

У 2020 році ДПА для учнів 4-х та 9-х класів скасовано.

Вітаємо!

Міністерство освіти і науки продовжує ділитися із вами новинами тижня, що минає. Сьогодні йтиметься про проведення ЗНО, примірний перелік питань щодо законодавства для кандидатів у директори шкіл, цікаві “Антарктичні уроки” для школярів із призами та інші інструменти для вчителів.

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗНО,
ДАТИ ПРОБНОГО ТЕСТУВАННЯ ТА ДОДАТКОВА СЕСІЯ

 • Безпека під час ЗНО – основний пріоритет. Саме тому під час оцінювання діятимуть обов’язкові правила як для учасників тестування, так і для колег, що залучені у проведення ЗНО. Зокрема, до іспиту допускатимуться лише особи з температурою нижче 37,2 С, без ознак респіраторних хвороб та у захисних масках. Багато педагогів допомагають проведенню ЗНО. Ми дуже вдячні вам за вашу працю і переконані, що вам важливо знати, які заходи безпеки діятимуть на пунктах тестування.

  Прочитати про основні факти можна у новині на сайті МОН. Безпосередній документ, де описуються необхідні заходи безпеки, можна завантажити тут.

  Ми також підготували коротку інфографіку, яка може бути корисною вашим випускникам та їхнім батькам – за можливості, будь ласка, поділіться нею у батьківських та класних групах (завантажити її можна за посиланням).

Додаткова сесія ЗНО цьогоріч набуває особливо важливого значення. Саме тому дається більше часу та можливостей зареєструватися на неї – додатковий період реєстрації триває з 25 травня до 9 червня. Більш докладно можна прочитати на сайті МОН та в наказі УЦОЯО.
 • Стали відомі також дати пробного ЗНО – воно відбудеться 15 та 17 червня. Про це також йдеться у відповідному наказі УЦОЯО. Про те, що із собою взяти на пробне тестування та які там будуть заходи безпеки, можна прочитати також на сайті МОН. Важливо додати, що на сайті УЦОЯО також є тестові завдання та відеоінструкції – практично повна імітація процесу пробного тестування, тільки онлайн. Якщо ваші учні не реєструвались на пробне ЗНО або з якихось причин не хочуть проходити його очно – дуже радимо показати їм матеріали за посиланням.

ОПУБЛІКОВАНО ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ЗАКОНОДАВСТВА КАНДИДАТАМИ У ДИРЕКТОРИ ШКІЛ

Міністерство освіти і науки затвердило Примірний перелік питань для перевірки знання законодавства, який використовуватиметься для підготовки конкурсу на посаду керівника школи. Перелік питань додається до наказу МОН, який можна завантажити тут. До наказу також є окреме роз’яснення.

Думаємо, ознайомитися з питаннями та роз’яненням варто і чинним директорам – це допоможе освіжити знання профільного законодавства, яке за останні декілька років суттєво змінилося.

З 1 ЧЕРВНЯ МОЖЕ БУТИ ВІДНОВЛЕНО РОБОТУ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ

З 1 червня інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. Це важливо знати й директорам, оскільки ІРЦ відіграють одну з ключових ролей у зарахуванні дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти. Більш докладно про це йдеться у листі МОН та у новині на сайті.

ОБГОВОРЕННЯ ДЕРЖСТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

МОН розпочинає серію публічних консультацій щодо впровадження нового Державного стандарту для базової середньої освіти. Консультації відбудуться 2-18 червня 2020 року в онлайн-форматі. Деталі та розклад – за посиланням. Запрошуємо до участі!

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ РОБОТИ: ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ
ТА АНТАРКТИЧНІ УРОКИ ПРО ВІДВАЖНИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛЯРНИКІВ,
БІЛИХ ВЕДМЕДІВ і ПІНГВІНІВ

 • Почала роботу оновлена онлайн-платформа для підвищення кваліфікації вчителів англійської мови у початкових класах – Ukrainian English Language Teacher Learning Platform. На платформі вчителі зможуть пройти навчальний курс та отримають добірку ресурсів для вдосконалення професійної майстерності. Окрім того, тепер на платформі з’явилися матеріали, які допоможуть викладати англійську також учням 3-х та 4-х класів. Більше можна дізнатись тут.

 • 27 травня стартував проєкт “Антарктичні уроки” для школярів – серія коротких відео про Антарктиду та роботу українців на крижаному континенті. Ролики можна переглянути на YouTube-каналі МОН, а також Фейсбук-сторінках МОН та Національного антарктичного наукового центру. Окрім цікавих фактів про пінгвінів та білих ведмедів, відважних українських полярників та їхню роботу на крижаному континенті, уроки дадуть можливість дітям виграти круті призи. Так що обов’язково поділіться з ними цим посиланням.

Дякуємо усім, хто нас читає постійно, нам дуже важливо, що ви залишаєтесь із нами. Коротко нагадуємо про те, що отримання цієї розсилки – виключно добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати у цій гугл-формі.

Якщо ж ви знаєте тих, кому може бути цікаво отримувати від нас щочетверга такі листи, будь ласка, поділіться контактом через цю гугл-форму.

Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за цим посиланням. Нам дуже важлива ваша думка 🙂

До наступного четверга!

З щирими побажаннями сил та наснаги
команда Міністерства освіти і науки України

ПРОБНЕ ЗНО ВІДБУДЕТЬСЯ 15 ТА 17 ЧЕРВНЯ, ВХІД НА ТЕСТУВАННЯ – В ЗАХИСНИХ МАСКАХ

 

Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 15 ервня 2020 року, з інших предметів – 17 червня 2020 року. Про це йдеться у відповідному наказі Українського центру оцінювання якості освіти, оприлюдненому сьогодні, 22 травня 2020 року.

Оновлені запрошення-перепустки з адресами пунктів пробного тестування будуть з’являтися в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО з 1 червня. Для входу в особисті кабінети на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти необхідно ввести логін та пароль, отримані раніше від РЦОЯО.

Для друку запрошення-перепустки необхідно скористатися опцією “Сформувати запрошення-перепустку” – документ завантажиться у форматі PDF, після чого його можна буде роздрукувати.

Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності:

 • оригіналу документа, за яким відбувалась реєстрація на пробне ЗНО (паспорт, ID-картка тощо);
 • запрошення-перепустки;
 • засобів індивідуального захисту – маски або респіратора (у тому числі виготовлених самостійно).

Рекомендовано мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, за бажанням – прозору пляшку з питною водою і антисептик для рук. Визначити результати пробного ЗНО можна буде за допомогою онлайн-сервісу. Для цього учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу “Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання” у такі терміни:

 • 15-17 червня  – з української мови і літератури;
 • 17-19 червня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також англійської, німецької, французької та іспанської мов.

Для тих, хто скористається такою можливістю, результати тестування з української мови буде оприлюднено до 21 червня, з решти предметів – до 23 червня.