22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
В Україні сьогодні згадують жертв, загиблих у Другій світовій війні. Цей день в Україні відзначається щорічно 22 червня згідно з указом Президента від 17 листопада 2000 року.

Недільний ранок 22 червня 1941 трагічною сторінкою увійшло в життя мільйонів українців. У цей день почалася війна, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника.

У День скорботи і пам’яті жертв війни українці згадують усіх тих, хто поліг на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в’язницях і таборах НКВС. Жорстока і кривава війна в історії людства, яка забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів. Щодня гинуло майже 14100 громадян СРСР, кожну годину – 588, кожну хвилину – 10. Всього за роки Другої світової війни Україна втратила 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйона цивільних і 2,5 мільйона військових).

22 червня назавжди залишиться однією з трагічних і сумних дат нашої історії.

Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Тож священним обов’язком кожного із нас є – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв зі зброєю в руках наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Схиляючи голови, шануємо пам’ять земляків,які боролися на фронті, брали участь в підпільному та партизанському русі, самовіддано працювали в тилу. Ми пишаємося їх стійкістю, мужністю і героїзмом.

У цей день ми також висловлюємо велику вдячність нашим ветеранам. Міцного здоров’я Вам, добра і довголіття! Нехай завжди буде мир і спокій на нашій землі!

22 червня – День Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

В Україні сьогодні згадують жертв, загиблих у Другій світовій війні. Цей день в Україні відзначається щорічно 22 червня згідно з указом Президента від 17 листопада 2000 року.Недільний ранок 22 червня 1941 трагічною сторінкою увійшло в життя мільйонів українців. У цей день почалася війна, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника.У День скорботи і пам'яті жертв війни українці згадують усіх тих, хто поліг на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в'язницях і таборах НКВС. Жорстока і кривава війна в історії людства, яка забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів. Щодня гинуло майже 14100 громадян СРСР, кожну годину – 588, кожну хвилину – 10. Всього за роки Другої світової війни Україна втратила 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйона цивільних і 2,5 мільйона військових).У цей день приспущено Державний Прапор України з чорними стрічками на будинках органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій. До пам'ятників загиблим у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, меморіалів та військових поховань відбувається покладання вінків і квітів.«У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни все ми вклоняємося тим, кому випала доля побачити на власні очі її жахів», – написав Президент Петро Порошенко. «Вічна слава і пошана всім, хто боровся і продовжує боротися за мир в Україні», – додав він.Працівники бібліотеки № 15 ЦБС для дорослих м.Миколаєва з трепетом ставляться до цієї історичної дати. На згадку про всіх загиблих і тих, що вижили ми створили невеличкий фільм "Велика Вітчизняна: війна в обличчях".#ДеньСкорботи #ДеньВшанування #ВеликаВітчизнянаВійнаВобличчях

Опубліковано Бібліотека на Казарського Пʼятниця, 22 червня 2018 р.