Міжнародний день музеїв в усьому світі відзначається 18 травня. Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували 1977 року, коли ХІ Генеральна конференція Міжна­родної ради музеїв (ICOM) відбулась у Москві та Ленінграді. Тоді ж запропонували й девіз свята: “Музеї – важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами”.

Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те наскільки  музеї є важливими у розвитку суспільства. Від Америки до Океанії, включаючи Африку, Європу та Азію – цей міжнародний захід підтвердив свою популярність. Останні роки, Міжнародний день музеїв переживає високе розширення у майже 35000 музеях у більш ніж в 140 країнах.

Щороку Міжнародна рада музеїв обирає і затверджує тему Міжнародного дня музеїв. У 2020 році темою стала: «Музеї заради рівності: різноманітність та інклюзія», яка набула своєрідного звучання в умовах карантину та локдауну в усіх куточках світу.

У період карантину можна культурно збагатитися і здійснити віртуальну подорож. Вам треба тільки виділити час для прекрасного. Пропонуємо вам віртуальну подорож до найкращих музеїв світу https://www.6262.com.ua/news/2717753/ekskursii-pid-cas-karantinu-pat-muzeiv-aki-mozna-vidvidati-virtualno